Doprava po ostrově Madeira

Madeira nabízí hned několik možností jak se přemístit z jedné destinace na druhou. Základní možností přepravy je využití vlastního automobilu, který si hosté vypůjčí v některé z autopůjčoven. Těch bylo na Madeiře postaveno poměrně velké množství. Cena půjčeného vozu obsahuje také havarijní pojištění a několik dalších poplatků spojených s jeho provozem. Vozový park, který nabízí půjčovny je poměrně široký a vybrat si mohou turisté hned z několika modelů vozů. Silnice na Madeiře jsou poměrně úzké a klikaté, což může méně zkušeným řidičům činit nemalé potíže. Uprostřed silnic ovšem nechybí klasická vodící středová čára, která stejně jako patníky pomůže k lepší orientaci řidičů. V období sezóny je možné, že na váš automobil budete čekat klidně i dva nebo tři dny. Komunikace na Madeiře jsou bezplatné. Nic turisty nestojí ani cestování po rychlostní komunikaci v jižní části ostrova.

Druhou variantou cestování může být například využití taxislužby. Vozy taxi stojí prakticky skoro na každém rohu, nicméně cestování taxíkem je pravděpodobně asi nejdražší záležitostí. U některých hotelů se nachází takzvané restaurační taxi. Autobusy zdejší linkové dopravy jsou využívány hlavně místními lidmi, turisté se prostřednictvím těchto autobusů příliš často nepřepravují. Autobusy na Madeiře jezdí jak příměstské, tak i dálkové. Tyto spoje poznáte hlavně podle bíločervených barev. Vozy jsou poměrně pohodlné, takže se jimi jede poměrně příjemně. Dobrou volbou jsou také organizované výlety autobusy, které mají pod patronací cestovní kanceláře. Městská hromadná doprava je vyvedena ve žluté anebo v oranžové barvě. Síť autobusu je poměrně rozvětvená, takže oblast Funchalu pokryje bez problémů. Autobusy zastaví na znamení. Je třeba mávat i na zastávkách. Pro zastavení vozu je nutné zazvonit na řidiče.

O autostop není třeba se pokoušet, protože by pravděpodobně žádné vozidlo nezastavilo. Madeiřané na tento způsob přepravy nejsou zvyklí a turisté si raději vypůjčí vlastní automobil.

Poslední možností dopravy na Madeiře, respektive v jejím okolí představují trajekty a lodě. Prostřednictvím trajektu se lze dostat na ostrov Porto Santo. Jezdí několikrát denně. Cesta na tento ostrov trvá přibližně 2 hodiny. Neméně zajímavou a poutavou volbou je také okružní cesta na lodi Kryštofa Kolumba. Tato velmi oblíbená turistická plavba kolem Madeiry je poutavá hlavně tím, že se jezdí na maketě Kolumbova plavidla Santa Maria. Jedná se o opravdovou romantiku.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist