Tipy na výlet

Boca de Encumeada

Průsmyk Boca de Encumedea se nachází poměrně vysoko v horách, kam se ovšem dá dostat po klikatících se silnicích i automobilem. V průsmyku turisté zhlédnou nádherná klasická tradiční políčka a také několik zelených kopců, které velmi nápadně připomínají přírodu v oblasti Jižní Ameriky. Průsmyk leží v nadmořské výšce 626 metrů nad mořskou hladinou a skýtá naprosto jedinečný pohled jak na jižní, tak i na severní pobřeží. Velmi často se stává základnou pro výlety na vrchol Pico Ruivo, nejvyšší horu celého ostrova s nadmořskou výškou 1862 metrů.

Hlavní město Funchal

Hlavní město Madeiry je popravdě jedno jediné velké město, které se na ostrově vůbec nachází. Žije zde přibližně 120 000 obyvatel. Funchal je typický zejména tím, že jej tvoří prakticky dvě základní zóny. Východní oblast hlavního města Madeiry je spíše historická a západní turistická. Z historických památek je třeba jmenovat pevnost, která se nachází nedaleko místního přístavu. Tato pevnost není přístupná, a tak turistům nezbude, než obdivovat pouze její exteriér. Milovníci nákupů vyhledávají ve Funchalu hlavní třídu, na které je rozmístěna velká spousta obchodů. Podívat se také lze do muzea vína, kde je možno si i nějakou tu archivní láhev vína zakoupit! Hlavní město se také proslavilo botanickou zahradou Jardím Botanico, kde lze na vlastní oči spatřit krásné rostliny, které mají svůj původ nejen na Madeiře, ale také v Jižní Africe a Jižní Americe. Zahrada je terasovitého charakteru, takže ji mají turisté jako na dlani.

Sao Vincente

Městečko Sao Vicente v severozápadním cípu Madeiry nabízí velmi zajímavou podívanou. Jde o prohlídku jeskynního komplexu Svatého Vincenta. Rozloha těchto jeskyní činí přibližně jeden kilometr. Vznikly díky výbuchu zdejší sopky přibližně před 400 000 let. Na rozdíl od klasických jeskyní nejsou v interiéru žádné krápníky, ale pouze jakési kapky lávy, jež stékaly po stěnách. Do jeskyně vás zaveze výtah a v budově s recepcí je k dispozici také kinosál, kde vám pustí něco o těchto jeskyních.

Tradiční městečko Santana

Jestliže chtějí turisté na Madeiře poznat hlavně tradice, tak ideální lokalitou je právě malé městečko Santana. To se nachází v severovýchodní části Madeiry a vidět zde turisté mohou doslova skanzen. Tradiční madeirské domky se vyznačují červenou, modrou a bílou barvou. Disponují také charakteristickou doškovou střechou, jež má tvar písmena A. Do interiéru některých z těchto domků je možno se podívat, nicméně jejich vybavení je poměrně chudé. Podívat se turisté mohou na tradiční výrobu krajky.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist